Zaloguj
Reklama

Przebieg operacji raka płuc zapisany na ... Twitterze

Autorzy: Awa Fijołek
Operacja w warunkach szpitalnych
Fot. medforum
Operacja w warunkach szpitalnych
(0)

W ramach szerzenia edukacji dotyczącej nowotworów, Amerykanie zarejestrowali przebieg operacji na jednym z mediów społecznościowych. 

 

Reklama

Podczas gdy doktor David Tom Cooke dokonywał operacji wycięcia guza z płuca pacjentki, dwóch pracowników Departamentu Spraw Publicznych Centrum Zdrowia UCDavis (stan Kalifornia) dokumentowało każde jego posunięcie na Twitterze. Lekarz zaproponował zorganizowanie podobnego wydarzenia blisko półtora roku temu i po uzyskaniu zgody przełożonych, poszukiwał odpowiedniego pacjenta. Wybór padł na 68-letnią chorą, u której usunięcie nowotworu wymagało minimalnej inwazji.

Kobieta przyznaje, że zgodziła się na udział w projekcie ponieważ chciała rozpowszechnić informację o tym, że każdy, nawet niepalący, może zachorować na raka płuc. Wydarzenie zostało poprzedzone krótkimi wywiadami z lekarzem i jego pomocnikami, a także wzbogacone o dyskusję dotyczącą diagnostyki. Projekt miał cel wyłącznie edukacyjny i został sfinansowany przez samych uczestników. Można go prześledzić na Twitterze wpisując hashtag #UCDVATS .  

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze