Zaloguj
Reklama

O zaawansowanym raku piersi

Autorzy: Informacja prasowa: ExpertPR Consultancy
Pacjentka w szpitalu
Fot. ojoimages
Pacjentka w szpitalu
(0)

Profilaktyka raka piersi i wczesna postać choroby to tematy, o których opinia publiczna mówi otwarcie.

Reklama

Niestety, zaawansowany rak piersi to temat, który wciąż poruszany jest zbyt rzadko. Ta społeczna niewiedza może powodować, że u kobiet, u których diagnozuje się zaawansowaną postać raka piersi, pojawia się strach i wiele obaw.

Z badań przeprowadzonych w 11. krajach Europy, w tym w Polsce, w ramach kampanii „Tu i Teraz” („Here and Now”) wynika, że aż dwie trzecie ankietowanych nie jest pewnych bądź nie wie, że zaawansowanego raka piersi nie można całkowicie wyleczyć.

W Polsce w badaniu wzięło udział 201 osób w wieku 18-75 lat1. Badano sytuację i znaczenia dla społeczeństwa kobiet chorych po 50 r.ż.1. Okazuje się, że kobiety 50+ są ogromnym wsparciem dla najbliższych w codziennych obowiązkach.

Obraz samych chorych wskazuje na wiele obszarów wymagających poprawy. W różnych aspektach. Prawie dwie-trzecie kobiet z zaawansowanym rakiem piersi mówi o braku zrozumienia przez co przechodzą. 41% nie otrzymuje takiego wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół, jak to było w przypadku pierwszej diagnozy1.

Dodatkowo, aż 70% kobiet mówi, że bardzo trudno jest znaleźć grupy wsparcia oraz kobiety znajdujące się w podobnej sytuacji, co potęguje uczucie izolacji.

Reklama
(0)
Komentarze