Zaloguj
Reklama

Nowa lista leków refundowanych od lipca 2017

Ministerstwo Zdrowia
Fot. mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia
(0)

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę leków refundowanych, która będzie obowiązywać od 1 lipca 2017 roku. Na nowej liście znalazło się 85 nowych pozycji, natomiast 21 leków zostało z niej usuniętych.

Reklama

Listy leków refundowanych są aktualizowane przez ministerstwo co dwa miesiące. Na nowej liście znalazło się 85 nowych leków, natomiast wykreślono z niej 21 pozycji. Zmiany refundacyjne dotyczą głównie leków na białaczkę. Minister zdrowia Marek Tombarkiewicz poinformował, że od 1 lipca na liście leków refundowanych znajdzie się nowy lek na tą chorobę. Ponadto do listy leków refundowanych zostaną dopisane nowe preparaty dla chorych, którzy uczestniczą w terapii zaawansowanego raka jelita grubego, zarówno w pierwszej, jak i drugiej linii leczenia.

Wśród nowych pozycji na nowej liście znajdą się również leki na pęcherzycę. Pogorszy się natomiast sytuacja pacjentów po przeszczepach, bowiem preparat przeciwwirusowy walgancyklowir ulegnie podrożeniu od 1 lipca 2017 roku. Natomiast dzieci, które mają przeciwwskazania przyjmowania tego leku w postaci kapsułek i tabletek otrzymają go bezpłatnie w szpitalu w postaci zawiesiny. Pełna lista nowych leków refundowanych znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze