Zaloguj
Reklama

Dzień Dobrych Uczynków

Autorzy: Anna Pyka
Łąka
Fot. ojoimages
Łąka
(5)

Już po raz szósty będziemy obchodzić Dzień Dobrych Uczynków, przypadający na 19 maja. Inicjatorem akcji jest Fundacja Ekologiczna „Arka”. Cel, który przyświeca całemu przedsięwzięciu, to promocja szeroko pojętej bezinteresownej działalności społecznej. Hasło przewodnie: dobre uczynki dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Reklama

Do akcji włączają się głównie uczniowie szkół, którzy organizują zbiórki, występy oraz inne niespodzianki. Poza tym można włączyć się w akcje sadzenia drzew, sprzątania okolicznych parków, czy też pomoc dla lokalnych schronisk. Na ulicach można spotkać młodzież rozdającą dobre życzenia, a także namawiającą do uśmiechu. Forma pomocy jest dowolna, można więc popisać się inwencją twórczą.

Organizacje społeczne są zachęcane do otwarcia się na pomoc ze strony ochotników. Nie można udzielić żadnego wsparcia, jeśli nie będą one otwarte na współpracę. Organizatorzy zaznaczają, że wszelkie działania mogą być podejmowane także w okolicach wyznaczonej daty, a nie tylko dokładnie 19 maja.

Do akcji zachęcani są nie tylko uczniowie szkół. Pamiętajmy, że również sami możemy zaangażować się w tę wspaniałą działalność. Można spróbować na własną rękę poszukać akcji dobroczynnej lub też namówić firmę, placówkę lub inną instytucję do wzięcia udziału.

Pamiętajmy, że czynienie dobra kosztuje niewiele w porównaniu z korzyściami, które niesie. Czas odpowiedni do czynienia dobra jest zawsze. Spełniajmy więc dobre uczynki nie tylko w Dzień Dobrych Uczynków.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjecia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze