Zaloguj
Reklama

Agencja Badań Medycznych przeznaczy 200 milionów na badania nowych leków onkologicznych!

Leki w tabletkach
Fot. pantherstock
Leki w tabletkach
(0)

Dobre wieści dla chorych na schorzenia onkologiczne. Agencja Badań Medycznych przeznaczy kolejne środki na badanie nowych leków!

Reklama

Badanie nowych leków – bez względu na schorzenie – zajmuje nie tylko dużo czasu. Każdy z etapów badań pochłania ogromne środki, a niejednokrotnie to właśnie pieniądze stają się przeszkodą w dokończeniu badań nad obiecującymi cząsteczkami. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na nowe leki i chcąc dofinansować naukowców, Agencja Badań Medycznych przeznaczy 200 milionów na badania nowych leków onkologicznych w zakresie badań niekomercyjnych.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać uczelnie, instytuty badawcze, Centra Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Wartość dofinansowania pojedynczego projektu nie może przekroczyć 17,5 mln zł, a wnioski można składać do 30.10.2020 r. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie https://abm.gov.pl/pl/konkursy. Projekty mają być oceniane pod kątem innowacyjności, wpływu na poprawę zdrowia obywateli i efektów ekonomicznych dla systemu zdrowia. Miejmy nadzieję, że przyznane pieniądze przyczynią się do większego dostępu do najnowocześniejszych metod leczenia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze