Zaloguj
Reklama

Agencja Badań Medycznych przeznaczy 200 milionów na badania nowych leków onkologicznych!

Agencja Badań Medycznych przeznaczy 200 milionów na badania nowych leków onkologicznych!
Fot. pantherstock
(0)

Dobre wieści dla chorych na schorzenia onkologiczne. Agencja Badań Medycznych przeznaczy kolejne środki na badanie nowych leków!

Reklama

Badanie nowych leków – bez względu na schorzenie – zajmuje nie tylko dużo czasu. Każdy z etapów badań pochłania ogromne środki, a niejednokrotnie to właśnie pieniądze stają się przeszkodą w dokończeniu badań nad obiecującymi cząsteczkami. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na nowe leki i chcąc dofinansować naukowców, Agencja Badań Medycznych przeznaczy 200 milionów na badania nowych leków onkologicznych w zakresie badań niekomercyjnych.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać uczelnie, instytuty badawcze, Centra Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Wartość dofinansowania pojedynczego projektu nie może przekroczyć 17,5 mln zł, a wnioski można składać do 30.10.2020 r. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie https://abm.gov.pl/pl/konkursy. Projekty mają być oceniane pod kątem innowacyjności, wpływu na poprawę zdrowia obywateli i efektów ekonomicznych dla systemu zdrowia. Miejmy nadzieję, że przyznane pieniądze przyczynią się do większego dostępu do najnowocześniejszych metod leczenia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze