Zaloguj
Reklama

II Międzynarodowy Kongres „Patient Empowerment”

Autorzy: Polska Agencja Prasowa
Wykład
Fot. shutterstock
Wykład
(0)

Profesjonalizacja działań pacjentów w Polsce oraz stworzenie platformy dialogu pacjentów z ekspertami zdrowotnymi i decydentami to cel organizatorów II Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment.

Reklama

Wydarzenie odbędzie w dniach 9-10 kwietnia br. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie. Patronatu inicjatywie udzielili National Cancer Institute, International Alliance of Patients’ Organizations, Rzecznik Praw Pacjenta, Polska Unia Onkologii, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Stowarzyszenie na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Komunikacji Zdrowotnej.

Program II Międzynarodowego Kongresu Patient Empowerment koncentruje tematykę dyskusji panelowych wokół komunikacji lekarz-pacjent, edukacji w zakresie przebiegu chorób i możliwych terapii oraz aspektów systemowych, takich jak refundacja czy koordynacja polityki zdrowotnej. Gośćmi kongresu będą m.in. Andrzej Jacyna, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, przedstawiciel Polski w Zarządzie Państw Członkowskich UE ds. Europejskich Sieci Referencyjnych, a także wybitni eksperci zdrowotni i reprezentanci organizacji pacjenckich z Polski i z zagranicy. Podczas trwania kongresu wyjątkowym wydarzeniem okaże się pokaz symulacji medycznej poprowadzony przez doktora Michaela Czekajlo z Virginia Commonwealth University Health System.

Popularyzacja aktywnej postawy pacjenta, świadomego swoich praw i możliwości terapeutycznych, który jest współodpowiedzialny za proces leczenia to domena Instytutu Komunikacji Zdrowotnej.

Myślę, że to bardzo ważne, aby pacjenci byli uzbrojeni w wiedzę, która pozwoliłaby im odgrywać ważną rolę w procesie terapeutycznym. Ta wiedza pomaga również wzmocnić skuteczność profilaktyki zdrowotnej, co dla pacjentów np. onkologicznych jest podstawą w dbaniu o swoja przyszłość – stwierdził gość specjalny kongresu, prof. Mark Parascandola z National Cancer Institute.

Według Beaty Ambroziewicz z Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych największą potrzebą organizacji pacjenckich jest potrzeba całościowego dialogu na temat sytuacji pacjentów w polskim systemie zdrowia oraz uwzględnienie głosów pacjentów, ich rekomendacji, wiedzy i doświadczenia w tworzeniu nowych rozwiązań. Odpowiedzią na tę potrzebę jest Kongres „Patient Empowerment”.

Bezpłatna rejestracja i program na: www.komunikacjazdrowotna.pl.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze