Witam,czy mozna polaczyc ze soba krwioobiegi dwoch ludzi? tak zeby mlody, zdrowy organizm...
Forum: Onkologia - forum dla rodziny i pacjenta
Temat: węzły chłonne (5)
- https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html#p850517https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html węzły chłonne
Witam,
moja mama od paru miesięcy odczuwa silny ból w dole brzucha promieniujący do lędźwi. Miesiąc temu wyczuła zgrubienie nad lewym obojczykiem. Diagnoza jednego z onkologów (tylko badanie palpacyjne): przerzut nowotworowy z jamy brzusznej. Drugi onkolog nie stawia jednoznacznej diagnozy. Pobrany wycinek z węzła ( czekamy na wynik). Badanie TK szyi:
W dole nadobojczykowym lewym widoczna jest nieregularna, policykliczna masa miękkotkankowa, miejscami nieostro odgraniczona, zlewająca się z otaczającymi naczyniami, o orientacynych wymiarach 4,2(tr)x3(ap)x 2(cc) cm. Zmiana modeluje przebieg żyły szyjnej wewnętrznej lewej, przylega przyśrodkowo do tętnicy szyjnej wspólnej i lewego płata tarczycy, od dołu do żyły podobojczykowej lewej, od tyłu do tętnicy podobojczykowej. Obszar ten ulega niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Wokół opisywanej zmiany miękkotkankowej widoczne jest podwyższenie densyjności tkanki tłuszczowej.
Obraz może odpowiadać pakietowi węzłów chłonnych z rozpadem do różnicowania ze zmianami zapalnymi z możliwością tworzenia się ropnia.
Pojedynczy węzeł chłonny z tłuszczową wnęką w okolicy tylnego bieguna ślinianki podżuchwowej, o krótszym wymiarze do 9 mm.
Poza tym nie stwierdza się powiększonych, patologicznych węzłów chłonnych.
Poza tym narządy szyi bez zmian.
Części kostne i płuca bez zmian ogniskowych.
USG jamy brzusznej w porządku. Wyniki krwi także.
Czy mogę prosić o pomoc w interpretacji wyniku? Czy to nowotwór złośliwy czy niekoniecznie? - https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html#p882502https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html węzły chłonne
Proszę powiedzieć czy Pani mama leczy się z powodu choroby nowotworowej albo czy się leczyła? Ma to istotne znaczenie, ponieważ, tak jak napisał radiolog w opisie tomografii komputerowej - obraz może sugerować zmianę nowotworową ale może też towarzyszyć zmianom zapalnym. Niestety nie da się nic kompletnie powiedzieć bez dodatkowych danych klinicznych.
Zmiany w węzłach chłonnych może powodować wiele chorób, w tym również choroby nowotworowe.T.Markowski - lekarz
Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza. - https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html#p1313451https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html węzły chłonne GośćTreść zablokowana przez moderatora
- https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html#p1313462https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html węzły chłonne Gość
Niekoniecznie. Jak możesz sobie przeczytać na tej stronie
wezlychlonne.info.pl/
Przyczyn powiekszonych węzłów chłonnych może być bardzo wiele. Jak na przykład zapalenia czy przechodzona choroba. Organizm tym samym pokazuje swoją odpornosć na zakażenie.
Moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie tutaj skonsultowanie cąłej sytuacji z lekarzem. - https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html#p1556848https://www.forumonkologiczne.pl/forum/wezly-chlonne/watek/850517/1.html węzły chłonne Gość
Czy u mamy okazał się to nowotwór? Mam bardzo podobny problem …
- Gość
- czy to mozliwe?
- Rokowiak. Nowotwór płuca.
Witam serdecznie. Czy ten wynik histopatologii oznacza raka złośliwego? Materiał...
- Ankieta dotycząca oceny jakości życia osób z chorobą nowotworową płuc
Witam. Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo....
- Zmiany naciekowe w dole skroniowym lewym z osteolizą kości
Potrzebuje jakiejs informacji, mama ma raka płaskonabłonkowego ucha, ale opuchnieta ma...