Zaloguj
Reklama

"Zbieramy na cycki nowe fryzury i dragi" - oddaj 1 % dla chorych na raka!

Współautorzy: zdjęcia: Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie.
1
Fot. Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie.
1
(5)

Głośna kampania Agencji Euro RSCG 4D, która zachęca do oddania 1 % podatku na rzecz Fundacji Rak'n'Roll zrobiła duże poruszenie w Internecie. Celem jest wsparcie chorych oraz uświadomienie społeczeństwa jak trudna jest droga, by wygrać walkę z rakiem.

Reklama

Twórcy kampanii stworzyli tym razem, hasło mniej przynależące do stereotypów, które dotychczas kojarzyły się ludziom z chorobą nowotworową. Smutna komunikacja została zastąpiona niestandardowym hasełm, które porusza i wprowadza w zastanowienie. Hasło kampanii " Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" porusza kwestie bardzo ważne dla podopiecznych fundacji. Mastektomia, dla wielu kobiet, które przez nią przeszły to zmiana życia, myślenia o akceptacji własnego ciała.

Rekonstrukcja piersi jest bardzo kosztownym zabiegiem, a każda kobieta chce czuć się dobrze z własnym ciałem. Przy utracie włosów, peruka dla kobiety stanowi umocnienie poczucia własnego wizerunku. Dla chorej, która miała burzę loków, piękne proste włosy do ramion, krótkie asymetryczne czarne pazurki czy jakiekolwiek inne włosy, to często ogromne przeżycie i szok.

Dragi...chorzy na nowotwór muszą przebyć bardzo ciężką drogę, a na każdym zakręcie pojawia się chemioterapia. Wsparcie w czasie leczenia dla chorych jest ogromnym gestem. Oddając 1 % możesz pomóc!

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze