Zaloguj
Reklama

Varian Medical System a Centum Onkologii w Gliwicach

Autorzy: Centrum Onkologii - Oddział w Gliwicach, informacja prasowa
Izba przyjęć
Fot. medforum
Izba przyjęć
(0)

Centrum Onkologii w Gliwicach – ośrodkiem referencyjnym Variana na wschodnią Europę

Reklama

12 marca 2012 r. w Centrum Onkologii w Gliwicach została podpisana umowa na mocy której Instytut Onkologii w Gliwicach został pierwszym i jedynym we wschodniej Europie ośrodkiem referencyjnym firmy Varian Medical Systems. W ramach podpisanej umowy będą przeprowadzane szkolenia w zakresie stosowania zaawansowanych technik radioterapii z wykorzystaniem urządzeń terapeutycznych firmy Varian.

W centrum Onkologii w Gliwicach rocznie napromienianych jest około 7000 pacjentów, z czego większość na 9 aparatach terapeutycznych firmy Varian. Pacjenci pochodzą głównie z obszaru Górnego Śląska, a także z innych części Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

W 2009 roku w Centrum Onkologii w Gliwicach zastosowano po raz pierwszy w Polsce obrotową metodę napromieniania tzw. RapidArc z zastosowaniem wiązki modulowanej promieniowaniem (IMRT), wielokrotnie szybszej od konwencjonalnych technik dynamicznych.

Varian Medical System z siedzibą w Palo Alto, California, USA jest światowym liderem w dziedzinie produkcji urządzeń i systemów informatycznych stosowanych w leczeniu chorych na nowotwory.

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze