Zaloguj
Reklama

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w czołówce polskich szpitali

Autorzy: Informacja prasowa: HarmoniquePR
Szpital
Fot. ojoimages
Szpital
(0)

To dzięki nowoczesnemu systemowi informatycznemu, w który zostało wyposażone Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, placówka znalazła się w czołówce rankingu szpitali specjalistycznych. Pacjentów czeka miła niespodzianka: koniec kolejek i łatwy dostęp do swoich wyników badań.

Reklama

Świętokrzyskie Centrum Onkologii (ŚCO) jest nowoczesną i kompleksową placówką onkologiczną i jednocześnie jedną z najmłodszych jednostek medycznych w kraju. Specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu schorzeń nowotworowych. Rokrocznie w Centrum leczonych jest około 165 tysięcy osób, w tym 15 tysięcy pacjentów w szpitalu i 150 tysięcy w dwudziestu trzech poradniach należących do placówki.

Dzięki uczestnictwu w projekcie informatycznym realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego e-Zdrowie w Województwie Świętokrzyskim, została przeprowadzona rozbudowa i wdrażanie systemów informatycznych.

W województwie świętokrzyskim jest to kluczowy projekt, który ma na celu modernizację jednostek służby zdrowia. Zakłada on kompleksową informatyzację czterech wojewódzkich szpitali, w tym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii poprzez wdrożenie systemów umożliwiających prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, systemów do elektronicznej diagnostyki obrazowej, przebudowę serwerowni, wraz zakupem niezbędnego sprzętu i oprogramowania systemowego. Inwestycja w pierwszym etapie wyniesie ponad 18 mln zł.

Co to oznacza?

System informatyczny, który zaczął działać już od października, ma przede wszystkim wpłynąć na skrócenie czasu leczenia i zoptymalizować koszty. To korzyści nie tylko dla pacjentów, ale także dla wszystkich jednostek służby zdrowia.

ŚCO zostało wyposażone w system elektronicznej dokumentacji medycznej, do której podpięte są wszystkie podmioty biorące udział w projekcie. Pacjenci już nie będą musieli wędrować od placówki do placówki by zdobyć dane, od dziś będą one dostępne w systemie, dla upoważnionych jednostek szpitalnych.

W Świętokrzyskim Centrum zainstalowano najnowocześniejszy Szpitalny System Informacyjny, który m.in. umożliwia lekarzom dostęp do danych pacjentów przez całą dobę, także na urządzeniach mobilnych (tablety). ŚCO ma także cyfrową aparaturę diagnostyczną, spełniającą wszystkie standardy. Największym udogodnieniem w funkcjonowaniu centrum jest E-Portal Pacjenta, który umożliwia zdalną rejestrację i dostęp do wyników badań. Dlatego przypomnienie lub potwierdzenie wizyty pacjenci otrzymają teraz na adres mailowy bądź SMS-em.

Taka kompleksowa komputeryzacja ŚCO sprawiła, że placówka zajęła wysokie miejsce w rankingu EMRAM (Electronic Medical Record Adoption Model). W ośmiostopniowej skali szpital uzyskał czwarty stopień co plasuje go w czołówce szpitali specjalistycznych w Polsce.

Reklama
(0)
Komentarze