Zaloguj
Reklama

Startuje ogólnopolska kampania „Pokonać Raka"

Autorzy: Medical Media Solutions
Kampania Pokonać raka
Fot. Medical Media Solutions
Kampania Pokonać raka
(1)

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Pokonać Raka" wydawnictwa Medical Media Solutions, której jesteśmy Partnerem. Publikacja ukazała się 15 marca wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

Reklama

Publikację otwiera wypowiedź prof. Jacka Fijutha – Prezesa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego na temat rozwoju polskiej onkologii. Poruszony został aspekt immunoterpii jako leczenia nowoczesnego, bezpiecznego i przede wszystkim skutecznego.

„Radosny jest fakt, że można przeżyć jeszcze jeden dzień i czegóż chcieć więcej. Obecność i poświęcenie bliskiej ci osoby w czasie twojej choroby, pokazuje jak wiele dla niej znaczysz. Wówczas słowa, które oświadczaliśmy przy ołtarzu: „że Cię nie opuszczę aż do śmierci” nabierają prawdziwego znaczenia.” – te poruszające słowa padły z ust naszego specjalnego gościa, Jerzego Stuhra. Serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z tym wyjątkowym wywiadem.

Tematem przewodnim publikacji jest rak nerki. Dr Jakub Żołnierek przedstawił obecne możliwości leczenia, dostępności oraz finansowania terapii w leczeniu raka nerki. Zachęcamy Was do zapoznania się z inspirującą wypowiedzią pana Mirosława Korlaka, którego historia pokazuje, że przy odpowiednim leczeniu można prowadzić normalny tryb życia i nie trzeba rezygnować z własnych pasji.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest leczenie raka prostaty. Prof. Paweł Wiechno z Centrum Onkologii w Warszawie opowiada o procesie leczenia raka gruczołu krokowego z przerzutami do kości oraz wnikliwie przedstawia szanse, jakie daje pacjentom pełen dostęp do poszczególnych form leczenia. Dodatkowo temat diagnostyki w raku prostaty został podjęty przez dr Iwonę Kozak-Michałowską.

Kolejnym istotnym materiałem jest wypowiedź dr Barbary Radeckiej z Opolskiego Centrum Onkologii na temat możliwości oraz narzędzi stosowanych w walce z przerzutowym rakiem jelita grubego. „Przed całym światem stoją obecnie wielkie wyzwania związane z sytuacją epidemiologiczną i demograficzną. Prognozy światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory w ciągu najbliższych 15-20 lat.” – podkreśla dr Janusz Meder, Prezes Polskiej Unii Onkologii. Szczególne uwadze polecamy Wam ten materiał.

Warto zwrócić uwagę na wywiad z dr Agnieszką Jagiełło-Gruszfeld z Centrum Onkologii w Warszawie, która przybliża czytelnikom temat chemioterapii doustnej, stosowanej między innymi w raku piersi. Taka forma leczenia zapewnia pacjentowi komfort psychiczny, a przede wszystkim wygodę i poczucie, że jego choroba nowotworowa jest jak inne schorzenia, chorobą przewlekłą.

Dr Kinga Kupczyk z Wojewódzkiego Szpitala zespolonego w Toruniu przybliża temat żywienia medycznego w chorobie nowotworowej – jakie działania należy podjąć u pacjenta onkologicznego, który zaczyna gwałtownie tracić na wadze? Jakie jest znaczenie żywienia w trakcie leczenia osób chorych na nowotwory? Dodatkowo temat ten został wsparty wypowiedzią Mirosława Goślińskiego, redaktora naczelnego portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl Jak ważna jest brachyterapia w leczeniu onkologicznym oraz które rodzaje nowotworów leczy się tą metodą? – odpowiedzi na to pytanie udzielił nam dr Tomasz Dworzecki z Międzynarodowego Centrum Onkologii w Wałbrzychu.

Dzięki zaproszonym ekspertom publikacja ma wspierać, edukować oraz zachęcić do dyskusji na temat profilaktyki, konieczności wykonywania regularnych badań, diagnostyki oraz nowoczesnych metod leczenia. Zapraszamy do lektury. Specjalnie dla naszych czytelników publikacja w wersji online

Patronem medialnym kampanii jest serwis ForumOnkologiczne.pl

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(1)
Komentarze