Zaloguj
Reklama

Startuje 6. edycja kampanii „Pokonać raka”

Autorzy: Medical Media Solutions Sp. z o.o.
Kampania „Pokonać Raka”
Fot. Medical Media Solutions Sp. z o.o.
Kampania „Pokonać Raka”
(0)

Zapraszamy do zapoznania się z 6. edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pokonać Raka”, której jesteśmy patronem medialnym.

Reklama

Walka z chorobami nowotworowymi stanowi jedno z najważniejszych wyzwań współczesności, zarówno dla społeczeństwa w Polsce, jak i na całym świecie. Stale obserwujemy wzrost ryzyka zachorowalności, a w perspektywie kilkunastu lat, nowotwory staną się najczęstszą przyczyną zgonów w naszym kraju. W kampanii uznani eksperci wyjaśniają w jaki sposób możemy poprawić sytuację pacjentów onkologicznych w Polsce.

„Podstawą sukcesu w skutecznej walce z rakiem jest kompleksowe i skoordynowane podejście do problemu. Programem pakietu onkologicznego powinna zostać objęta jak największa grupa chorych, wówczas proces diagnostyki nowotworów będzie przebiegał szybciej i skuteczniej. Należy nieustannie dążyć do jak najszybszego i możliwie pełnego wprowadzania do zakresu świadczeń gwarantowanych i refundowanych przez płatnika innowacyjnych terapii onkologicznych. Procedura ta winna być oparta na przejrzystych zasadach farmakoekonomii.” – twierdzi prof. Jacek Fijuth, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.

O roli badań rozmawiamy z Anną Wyszkoni, jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, u której rok temu zdiagnozowano nowotwór tarczycy. „Sama nie wpadłabym na to, by zbadać się pod tym kątem, gdyby lekarz nie zrobił tego przy okazji rutynowego badania piersi. On sam po wykryciu u mnie nowotworu zaczął robić te badania regularnie i w ciągu pół roku wykrył cztery nowotwory. Musimy mówić o tym głośno, by pomóc jak największej liczbie osób. Badajcie się!” – apeluje Anna Wyszkoni. Wczesne rozpoznanie choroby nowotworowej jest kluczowym czynnikiem gwarantującym powodzenie leczenia. Dr Andrzej Marszałek, wyjaśnia jak ważne jest wykrycie choroby nowotworowej we wczesnym stadium. „Jeżeli wiemy, że w naszej rodzinie występowały przypadki nowotworów, to kontrola stanu zdrowia nabiera ogromnego znaczenia. Pamiętajmy, że nasze zdrowie leży w naszych rękach.” – zaznacza.

Publikacja ukazała się dziś 24 lutego wraz z dziennikiem "Rzeczpospolita", możesz również przeczytać online.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze