Zaloguj
Reklama

Ruszyła kampania „Onkologia – włącz medyczną pasję!”

Autorzy: Jakub Dróbka
Wykład
Fot. shutterstock
Wykład
(0)

Kampania „Onkologia – włącz medyczną pasję!” polega na zachęceniu przyszłych lekarzy do wyboru właśnie tej niesamowicie ważnej i potrzebnej specjalizacji medycznej.

Reklama

Onkologia jest dziedziną medycyny, dającą ogromne możliwości nie tylko w leczeniu pacjentów, ale także wprowadzeniu działalności naukowej takiej jak badanie złożonych komórek nowotworowych, przeprowadzanie badań klinicznych czy współpracy międzynarodowej z lekarzami z całego świata. Będąc onkologiem mamy też nieograniczony dostęp do nowoczesnych technologii, pozwalających na rozwiązywanie skomplikowanych problemów medycznych.

W Polsce obecnie brakuje onkologów. 40 proc. miejsc na tej specjalizacji jest obecnie pusta. Właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!” realizowaną w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Kampania zawiera w sobie m.in. materiały filmowe ekspertów z dziedzin onkologicznych, studentów medycyny czy samych pacjentów chorych na nowotwory. 

Dla wielu wybitnych lekarzy onkologia to więcej niż praca. Nie bez powodu właśnie tak nazywają się spotkania z inspirującymi onkologami, opowiadającymi o swojej często niełatwej pracy, najciekawszych jej aspektach oraz możliwościach rozwoju.

„170 tysięcy powodów” to z kolei cykl filmowy przedstawiający historie pacjentów, zawdzięczających zdrowie i życie lekarzom onkologom. W Polsce rocznie około 170 tys. osób słyszy diagnozę raka. Każda z nich to osobny powód, by zostać onkologiem.

Jednym z elementów kampanii jest również film viralowy, który w bezpośredni, przemawiający do wyobraźni sposób pokazuje przerażające prognozy dotyczące nowotworów w kraju. Wybierając onkologię jako drogę zawodową można je zmienić.

W ramach kampanii realizowany jest także reportaż „Onkolog, czyli kto?”, który wyjaśnia  na czym dokładnie polega praca specjalistów onkologicznych. Natomiast w cyklu filmów „Onkolodzy na start!” rezydenci szpitali i mentorzy mówią o początkach pracy jako onkolodzy oraz o dalszych drogach rozwoju.

Nowotwory to coraz częściej problem całego społeczeństwa, wybierając studia medyczne zastanówmy się, jak ważne są specjalizacje onkologiczne

Wszystkie materiały kampanii są obecne pod adresem: https://planujedlugiezycie.pl/index.php/onkologia-wlacz-medyczna-pasje/

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze