Zaloguj
Reklama

Oregano może zabijać komórki raka prostaty

Autorzy: Anna Pyka
Badanie próbki
Fot. ojoimages
Badanie próbki
(0)

Ta popularna przyprawa od dawna znana jest ze swych leczniczych właściwości. Wyniki nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z  Long Island University wskazują, że składnik tej przyprawy może być potencjalnie stosowany w leczeniu raka prostaty.

Reklama

Rak prostaty jest rodzajem nowotworu, który rozwija się w gruczole krokowym i zwykle występuje u starszych mężczyzn. Ostatnie dane pokazują, że 1 na 36 mężczn, umrze z powodu raka prostaty.

Aktualne możliwości leczenia tej choroby obejmują operację, radioterapię, terapię hormonalną, chemioterapię i immunoterapię. Niestety te rozwiązania związane są z poważnymi skutkami ubocznymi.

Naukowcy testują jak karwakrol, składnik oregano, wpływa na komórki raka prostaty.  Wyniki badań wskazują, że związek indukuje apoptozę w komórkach. Choć badanie jest na wstępnym etapie, dane wskazują na ogromny potencjał w zakresie wykorzystania karwakrolu jako środka anty-nowotworowego.

Jeżeli kontynuacja badań przyniesie pozytywne rezultaty, wykorzystanie związku może stanowić bardzo obiecującą terapię dla pacjentów z rakiem prostaty.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Federation of American Societies for Experimental Biology (24.04.2012)

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze