Zaloguj
Reklama

Nowe, obiecujące leki wkrótce dostępne na świecie

Farmaceutka
Fot. Pantherstock
Farmaceutka
(0)

Rewolucja lekowa przed nami? Czy szkuje się czas, kiedy pokonamy nowtwory?

Reklama

Jak co roku Amerykańska Agencja ds. Żywności Leków wydała listę nowych specyfików, które trafiają na listę leków uznanych za przełomowe w  walce z chorobami cywilizacyjnymi. Agencja została powołana już w 1906 roku, jako jednostka Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych. Do najważniejszych aspektów jej działania, zalicza się kontrolę żywności przeznaczonej dla ludzi i zwierząt, kontrolę suplementów diet, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych, czy preparatow kriopochodnych. 

Przepisy Agencji uznawane są najbardziej rygorystyczne na świecie, jeśli chodzi o dopuszczenie do obrotu nowych leków.  Co istotne, pozytywna opinia Agencji ds. Żywnosci  i leków, uznawana jest nie tylko na terytorium USA, lecz również na całym świecie, jako znak jakości i wiarygodności. 

W tym roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła 45 nowych leków, które mogą przynieść przełom w leczeniu wielu chorób. Najwięksi lekowi potentaci, prześcigają się we wprowadzaniu coraz to nowszych leków, które mają się okazać skuteczne w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Jednym z obiecujących leków ma być lek na niewydolność serca. Jego szacowana wartość rynkowa to blisko 5 miliardów USD! Na licie 45 leków pojawia się również lek przeciwko niedrobnokomórkowemu rakowi płuc. Na liście pojawiają się również leki przeciwko chorobom kobiecym. Jedna z firm planuje wprowadzić na rynek lek przeciwko nowotworowi piersi.

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze