Zaloguj
Reklama

Nowa lista leków refundowanych od 1 stycznia 2020 r.

Dostępność leków w aptece
Fot. panthermedia
Dostępność leków w aptece
(0)

Wraz z początkiem nowego roku Ministerstwo Zdrowia przygotowało nową listę leków refundowanych. W nowym wykazie pojawią się m.in. leki dla chorych na cukrzycę, depresję, wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz nowe terapie dla pacjentów z rakiem piersi, płuca i chłoniakami.

Reklama

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że na nowej liście leków refundowanych znalazło się sporo nowości, między innymi dla pacjentów leczonych psychiatrycznie oraz dla chorych na cukrzycę. Na styczniowej liście leków refundowanych znalazł się również lek dla pacjentek z nieoperacyjnym, miejscowo zaawansowanym lub przerzutowym rakiem piersi. Będzie on dostępny w programie „Leczenie raka piersi”.

Na styczniowej liście obecny jest także lek dla pacjentów chorych na chłoniaka. Lek będzie refundowany w pierwszej kolejności w programie „Leczenie chorych na chłoniaki złośliwe”. Dzięki tej decyzji cena leku została obniżona o 25 proc. we wszystkich wskazaniach refundacyjnych.

Od stycznia w ramach programu „Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca” refundowany będzie także lek dla chorych na raka płuc

Na liście leków refundowanych znalazła się również nowa insulina stosowana u pacjentów z cukrzycą typu 2.

Pełna lista refundowanych leków dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze