Zaloguj
Reklama

Kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa

Pandemia wirusa
Fot. shutterstock
Pandemia wirusa
(0)

Czwartego marca br. wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa. Od tego czasu codziennie pojawiają się nowe informacje na temat niebezpiecznie zwiększającej się liczby kolejnych zachorowań. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o piątym zgonie na skutek zakażenia się rzeczonym wirusem.

Reklama

Piąta ofiara COVID-19 to 57-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim. Jednocześnie potwierdzono, że zmarły pacjent cierpiał na inne choroby współistniejące. Służby prasowe wojewody dolnośląskiego przekazały również, że stan pacjenta oceniany był jako średni. To już drugi śmiertelny przypadek w tym województwie.

Do najczęstszych objawów wywołanych COVID-19 należą gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni i ogólne zmęczenie. Wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, z osłabioną odpornością organizmu i innymi przewlekłymi chorobami (np. pacjenci cierpiący na choroby układu krążenia czy pacjenci onkologiczni). U młodszych choroba może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie.

Jednocześnie przypominamy, że Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię, która na bieżąco udziela informacji na temat  postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania na koronawirusa. Numer telefonu to: 800 190 590.

 

Piśmiennictwo

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze