Zaloguj
Reklama

II edycja „Skryningostrady - badam się, więc mam pewność”. Tym razem w gliwickim kinie „Amok”

Autorzy: Instytut Onkologii - oddział w Gliwicach, informacja prasowa
Taśma filmowa
Fot. ojoimages
Taśma filmowa
(5)

W celu zwiększenia świadomości dotyczącej profilaktyki nowotworowej Wojewódzki Ośrodek Koordynujący „Populacyjne programy wczesnego wykrywania raka piersi oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy” serdecznie zaprasza w dniu 26 maja (sobota) do Kina Studyjnego „Amok” w Gliwicach, na II edycję imprezy pt. „Skryningostrada - badam się więc mam pewność”.

Reklama

W pierwszej części spotkania przedstawiona zostanie inscenizacja książki powieściopisarki Krystyny Kofty pt. ”Lewa wspomnienie prawej” w wykonaniu Pani Teresy Stępień-Nowickiej aktorki Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Sztuka pokazuje jak wiele warte jest zdrowie i jak ważna jest obserwacja swojego ciała, ponieważ nikt nie zna go lepiej niż my same. Sama autorka, która zwyciężyła z chorobą, obala mity wynikające z przekonania o nieuleczalności nowotworów. W drugiej części „Skryningostrady” zostaną wyemitowane dwa krótkie filmy o tematyce nowotworowej oraz zaprezentowana nauka samobadania piersi na fantomie jak również będzie możliwość rozmowy z wykwalifikowaną kadrą medyczną Centrum Onkologii-Instytutu (m.in. lekarzem onkologiem, pielęgniarką), nt. profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi (co zrobić aby wcześnie wykryć chorobę nowotworową i jak się przed nią ustrzec). „Skryningostrada” będzie okazją do tego, aby uzyskać fachowe informacje od najlepszych specjalistów a przy tym zobaczyć cieszącą się dużą popularnością sztukę teatralną.

Początek o godzinie 15:00

Repertuar:

15:00 „Lewa wspomnienie prawej”- spektakl

16:30 Emisja dwóch filmów o tematyce nowotworowej

17:10 Prelekcje i rozmowa nt. programów profilaktycznych

18:50 Losowanie nagród wśród Pań, które wykonały mammografię w mammobusie Centrum Onkologii-Instytutu w trakcie majowych postojów w dzielnicach miasta Gliwice.

Fundatorem nagród jest Urząd Miasta Gliwice

Wstęp wolny!

Liczba miejsc ograniczona!

Piśmiennictwo

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze