Zaloguj
Reklama

Hakowicze na start!

Autorzy: Informacja prasowa: 24/7PR
Spotkanie, rozmowa
Fot. ojoimages
Spotkanie, rozmowa
(5)

Ruszyły zapisy do 7. edycji Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka”.

Reklama

W tym roku uczestnicy zmierzą się z chłoniakami – nowotworami układu chłonnego. „Mam Haka na Raka” to jedyny w swoim rodzaju program, w którym młodzież edukuje dorosłych oraz projektuje kampanię społeczną, którą zobaczy cała Polska. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski po raz kolejny powiedzą stanowcze NIE rakowi.

Nowotwory układu chłonnego są szczególnie groźne, zwłaszcza, iż są one jeszcze nadal mało rozpoznawane w społeczeństwie. Liczba zachorowań na chłoniaki nieustannie rośnie; szacuje się, że co roku w Polsce na ten typ nowotworu choruje około 7000 osób. Mimo alarmujących liczb, świadomość roli profilaktyki wśród Polaków jest niestety nadal niewielka.

W tym roku tematem przewodnim programu są chłoniaki, a rejestracja do programu właśnie ruszyła. Wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą pokazać, że nie boją się wyzwań i zobaczyć swój projekt kampanii społecznej w mediach na terenie całej Polski, powinni zarejestrować swój zespół na stronie programu www.mamhakanaraka.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 grudnia 2013 r.

Organizatorem programu „Mam Haka na Raka” jest Polska Unia Onkologii. Patronat nad tegoroczną edycją objęła Komisja Europejska.

Reklama
(5)
Komentarze