Zaloguj
Reklama

Gliwice w walce z rakiem – Centrum Radiochirurgii Nowotworów wkracza do akcji!

Obchód w szpitalu
Fot. medforum
Obchód w szpitalu
(0)

Nie tylko środki farmakologiczne są niezbędne w walce z rakiem – również odpowiednio wyposażone centra medyczne, są niezbędne do walki z chorobą. Jedno z najnowocześniejszych miejsc tego typu powstało w Gliwicach.

Reklama

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu placówki medycznej, aby skutecznie wspomagać walkę z nowotworami? Nowoczesne tomografy i roboty radiochirurgiczne. Dyrektor gliwickiego szpitala – prof. Krzysztof Składowski – wskazuje, że radiochirurgia jest jedną z najintensywniej rozwijających się dziedzin. Unikalna aparatura na najwyższym światowym poziomie oraz doświadczenie personelu medycznego posiadającego ogromne kwalifikacje sa niewątpliwie ogromnym atutem Centrum Radiochirurgii i Nowotworów mieszczącym się na oddziale Centrum Onkologii w Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Jakiego sprzętu mogą oczekiwać pacjenci? Do wyposażenia pracowni zalicza się tomografy komputerowe, rezonans magnetyczny i niezwykle nowoczesny pozytonowy tomograf emisyjny, który potrafi wykryć już niewielkie zmiany nowotworowe. Poza tym w Centrum znajdują się roboty radiochirurgiczne oraz akceleratory do radiochirurgii i radioterapii.  Należy zaznaczyć, że Centrum Radiochirurgii Nowotworów w Gliwicach jest wyjątkowym miejscem – próżno szukać drugiego takiego w Polsce. W Centrum Radiochirurgii Nowotworów leczeniu będą poddawani pacjenci cierpiący na nowotwory pierwotne i nawrotowe. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Centrum w linku podanym poniżej: 

http://www.io.gliwice.pl/instytut/otwarcie-centrum-radiochirurgii-nowotworow-w-coi-gliwice-14062018

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze