Zaloguj
Reklama

Chiny rozpoczynają testy szczepień przeciwko wirusowi COVID-19

Szczepienie
Fot. panthermedia
Szczepienie
(0)

Partyjny dziennik „Renmin Ribao” poinformował wczoraj (17 marca), że chińskie władze wyraziły zgodę na rozpoczęcie eksperymentalnych testów na ludziach. Próby dotyczą szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Reklama

To właśnie w Chinach swój początek miała epidemia koronawirusa i to tutaj zdobyto największe doświadczenie w walce z tym wirusem. Z dnia na dzień dochodzą do nas pozytywne informacje dotyczące tego, że liczba zarażonych maleje, a władze odnotowują coraz niższe liczby zgonów.

Pierwsze testy szczepionek ruszają już w tym tygodniu. Za eksperyment odpowiedzialni będą naukowcy z chińskiej Akademii Wojskowych Nauk Medycznych. Jak donoszą media, już pierwsze próby powinny dać odpowiedź na to, czy szczepionka jest bezpieczna dla ludzi. Przewidziano, że w badaniu weźmie udział 108 zdrowych osób. Doświadczenie ma potrwać do końca roku.  

Przypominamy, że podobne testy rozpoczęli już Amerykanie, o czym informowaliśmy wczoraj. Za eksperyment odpowiedzialny jest Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych, a także firma Moderna.

Według Światowej Organizacji Zdrowia nim szczepionka zostanie w pełni przetestowana i zaakceptowana do użycia, może minąć sporo czasu. Eksperci WHO przewidują ten etap nie wcześniej, niż na połowę przyszłego roku.

Według oficjalnych danych na skutek COVOD-19 zmarło do tej pory ponad 7 tysięcy osób.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze