Zaloguj
Reklama

Babskie pisanie, czyli warsztaty twórczego pisania tylko dla kobiet

Autorzy: Bahama Films
Babskie pisanie, czyli warsztaty twórczego pisania tylko dla kobiet
Fot. medforum
(5)

Do 21 listopada trwają zapisy na rozpoczynające się już wkrótce pierwsze warsztaty kreatywnego pisania skierowane wyłącznie do kobiet. Panie biorące udział w projekcie „Babskie pisanie” będą mogły dowiedzieć się na czym polega tworzenie scenariusza filmowego lub odkryć tajniki sztuki pisania powieści.

Reklama

W ramach „Babskiego pisania” uczestniczki mają możliwość dokonania wyboru pomiędzy warsztatem scenariopisarstwa albo warsztatem powieściopisarstwa, w zależności od tego, która forma jest bliższa ich zainteresowaniom. Zajęcia to trwający przez trzy miesiące cykl siedmiu 4-godzinnych spotkań w niewielkich grupach prowadzony metodą warsztatową, a więc skoncentrowaną przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych.

W trakcie warsztatów każda uczestniczka napisze pod opieką prowadzącej własny scenariusz 30- minutowego filmu fabularnego lub opowiadanie/pierwsze trzydzieści stron powieści oraz zdobędzie podstawowe umiejętności stanowiące punkt wyjścia do dalszego rozwoju twórczego. Ponadto wszystkie prace wezmą udział w konkursie z nagrodami, a najlepsze mają szansę zostać zrealizowane lub wydane.

„Babskie pisanie to przestrzeń dla kobiet z pisarskimi pasjami i obsesjami, w której każda dowie się, jak wyrazić swój świat słowami lub opowiedzieć obrazami”- mówi prowadząca zajęcia Ewa Madeyska.

”Babskie pisanie” to najnowszy projekt przygotowany przez Bahama Films. Organizatorzy mają na swoim koncie realizację trzech edycji Kursu scenariopisarstwa dla początkujących, jak również kursów kontynuacyjnych: pisanie serialu oraz filmu pełnometrażowego.

 

  

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcia: ojoimages

Reklama
(5)
Komentarze