Zaloguj
Reklama

Babskie pisanie, czyli warsztaty twórczego pisania tylko dla kobiet

Autorzy: Bahama Films
Książka i okulary
Fot. medforum
Książka i okulary
(5)

Do 21 listopada trwają zapisy na rozpoczynające się już wkrótce pierwsze warsztaty kreatywnego pisania skierowane wyłącznie do kobiet. Panie biorące udział w projekcie „Babskie pisanie” będą mogły dowiedzieć się na czym polega tworzenie scenariusza filmowego lub odkryć tajniki sztuki pisania powieści.

Reklama

W ramach „Babskiego pisania” uczestniczki mają możliwość dokonania wyboru pomiędzy warsztatem scenariopisarstwa albo warsztatem powieściopisarstwa, w zależności od tego, która forma jest bliższa ich zainteresowaniom. Zajęcia to trwający przez trzy miesiące cykl siedmiu 4-godzinnych spotkań w niewielkich grupach prowadzony metodą warsztatową, a więc skoncentrowaną przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych.

W trakcie warsztatów każda uczestniczka napisze pod opieką prowadzącej własny scenariusz 30- minutowego filmu fabularnego lub opowiadanie/pierwsze trzydzieści stron powieści oraz zdobędzie podstawowe umiejętności stanowiące punkt wyjścia do dalszego rozwoju twórczego. Ponadto wszystkie prace wezmą udział w konkursie z nagrodami, a najlepsze mają szansę zostać zrealizowane lub wydane.

„Babskie pisanie to przestrzeń dla kobiet z pisarskimi pasjami i obsesjami, w której każda dowie się, jak wyrazić swój świat słowami lub opowiedzieć obrazami”- mówi prowadząca zajęcia Ewa Madeyska.

”Babskie pisanie” to najnowszy projekt przygotowany przez Bahama Films. Organizatorzy mają na swoim koncie realizację trzech edycji Kursu scenariopisarstwa dla początkujących, jak również kursów kontynuacyjnych: pisanie serialu oraz filmu pełnometrażowego.

 

  

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcia: ojoimages

Reklama
(5)
Komentarze