Zaloguj
Reklama

300 milionów złotych na walkę z koronawirusem – nowy projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Lekarz
Fot. panthermedia
Lekarz
(0)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju nie zwalnia tempa – rusza kolejna pula dofinansowań na projekty znajdujące wykorzystanie w walce z koronawirusem.

Reklama

300 mln złotych – tyle wyniesie budżet nowego konkursu „Koronawirusy” ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekty w zakresie diagnostyki, leczenia i profilaktyki, których celem jest opracowanie rozwiązań mogących znaleźć wykorzystanie w walce z koronawirusem, mogą zdobyć ogromne dofinansowanie. Projekty będą realizowane w ramach dwóch inicjatyw. Jedną z nich ma być właśnie ścieżka „Koronawirusy” finansowana z innowacji Funduszy Europejskich. Nabór wniosków trwa od 6 maja do 31 grudnia br. Konkurs podzielono na trzy pule:

  1. Nabór wniosków w terminie od 6 maja do 5 czerwca
  2. Nabór wniosków w terminie od 6 czerwca do 24 lipca
  3. Nabór wniosków w terminie od 25 lipca do 31 grudnia.

Ocena wniosków zakończy się po każdej z pul i zajmie 90 dni. O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorstwa klasyfikowane zarówno jako małe czy średnie firmy, jak również duże firmy bądź konsorcja przedsiębiorców i jednostek naukowych. Zgłoszone do dofinansowania w konkursie Szybka Ścieżka „Koronawirusy” projekty mogą obejmować badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe oraz prace przedwdrożeniowe. Obligatoryjnym elementem są jedynie eksperymentalne prace rozwojowe. Minimalna wartość projektu w przypadku pojedynczego MŚP to 1 mln, a w przypadku dużych firm oraz konsorcjów 2 mln złotych. Dofinansowanie może wynieść aż do 80 proc. wartości kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Druga z możliwości zdobycia dofinansowania dotyczy prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez szpitale jednoimienne. W ramach tego dofinansowania przewidziano wsparcie w wysokości co najmniej 100 mln złotych.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze