Zaloguj
Reklama

Forum: Chirurgia onkologiczna

Temat: Chirurgia onkologiczna w ONKOLMED (3)

• Chirurgia onkologiczna w ONKOLMED
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Reklama
    Gość

Witam - nie bądźcie naiwni - jak w tym kawale za komuny - ja się nie boje bo mam raka
    Będąc u chirurga który usuwał mi lewe płuco zastałem trzy studentki piątego raku medycyny obserwujące praktyczną stronę przyjmowanych pacjentów i wymieniające między sobą w tym zakresie uwagi. Pana doktora spytałem czy mogę tym adeptom medycyny zadać jedno pytanie - uzyskałem zgodę. Spytałem studentki czy znają taka zasadę w medycynie jak "lege artis" spojrzały na mnie jak na nawiedzonego i odpowiedziały "a co to takiego jest" ja na to czy Wy żartujecie, a one nie śmiemy żartować ze starszego Pana. Ja do nich naprawdę nie wiecie to już powinniście mieć wpojone na pierwszym roku. Jako były pracownik służby zdrowie (wówczas) teraz zo ochrona zdrowia zdradzę Wam tą generalną zasadę, a w służbie zdrowia tłumaczy się ona tak "Pacjent powinien byś leczony według najnowszej sztuki lekarskiej za wiedzą i zgodą pacjenta." Dodałem że w siądzie jak się tak znajda to będą musiały udowodnić że pacjent przez nich leczony miał pełną wiedzę, bo inaczej przegrają sprawę. Były mocno zdziwione i teraz mamy tą nie służbę zdrowia a ochronę zdrowia.
    I jeszcze jedno przy raku płuc na ogół pacjent bywa że czuje się dobrze a czasem nawet znakomicie tak było ze mną a rak był już tak zaawansowany, że gdy bo wykryto przez pomyłkę lalkarza że trzeba było usunąć lewe płuco i dwa węzły chłonne.
    Na ogół lekarz rodzinny daje skierowanie co jakiś czas na morfologie i wystarczyło by aby zaznaczył również badanie na CEA Antygen karcynoembrionalny a jeżeli nie może to chociaż powinien powiedzieć pacjentowi żeby zrobił to prywatnie (Koszt trochę ponad 10,00zł.) Gdy spytałem lekarza rodzinnego dlaczego tego nie robią to powiedział procedury nie pozwalają. Takie jest wczesne wykrywanie raka. ZA TAKIE PROCEDURY POWINIEN PROKURATOR ZABRAĆ SI8Ę ZA TEGO CO JE CATWIERDZAŁ. TERAZ NIBY MA SIE POPRAWIĆ W SZYBSZYM WYKRYWANIU RAKA – HAHAHAHAHAHA

Hmm, no cóż, z tego co tutaj czytam, to śmiem stwierdzić, że jako były pracownik służby zdrowia to o leczeniu raka płuca masz małą wiedzę. Czy w ogóle też o badaniach jakie zwykły człowiek może sobie sam zrobić, nawet na własny koszt. Wystarczy tylko chcieć i domagać się.
    Owszem rak płuca jest późno wykrywany, już w stanie zaawansowanym, gdyż na początku nie daje żadnych objawów. Niemniej poczytaj sobie jakie znaczenie ma badanie samych markerów bez diagnostyki obrazowej czy przed nią. Poza tym sam marker CEA nie jest typowym markerem do raka płuca.
    Jeśli masz problem to zgłoś sprawę do prokuratury na podstawie własnego przypadku to zobaczymy jakie będą tego efekty. I nie siej tutaj zamieszania.
    Pozdrawiam

• Reklama
Reklama
Zobacz inne dyskusje