Zaloguj
Reklama

Uśmiech - instrukcja obsługi. Piotr Szarota

Współautorzy: okładka: GWP
Logo
Fot. wyd. GWP
Logo
(0)

Uśmiech jako najpowszechniejsza ekspresja mimiczna łączy podobieństwa ludzi, świata zwierząt oraz relacji społecznych. Ten niezwykły przejaw zarówno okazywania emocji radości, miłości a nawet w sytuacjach smutku ma również bardzo duże znaczenie.

Reklama

Pozyskiwanie pracy, zdobywanie przyjaciół czy codzienne relacje przeplatane są uśmiechem i to on może mieć wpływ na wiele spraw i podejmowanych wobec nas decyzji. Praca uśmiechem traktowana jako "zarządzanie emocjami" jest koniecznością przyłączenia się do emocji pozytywnych, np. poprzez prezentację produktu producenta.

Uśmiech "łagodzący" może być na ogół postrzegany w relacjach bardzo sobie bliskich członków rodziny, np. uśmiech matki do dziecka. Autor książki Piotr Szarota to profesor w Instytucie psychologii Polskiej Akademii Nauk. Podróżnik i publicysta zarazem.

W swojej książce umieścił wszelkie najważniejsze aspekty śmiechu. Swoje obserwacje przedstawił czytelnikowi w sposób psychologiczny. Ujawnił na co warto zwracać uwagę oraz podkreślił jak ważny w życiu człowieka jest uśmiech.

Wydawałoby się banalne, uśmiechnąć się .. ale pod tym, kryje się większa i poważna teoria, która jakże jest istotna w naszej codzienności. Polecam z uśmiechem książkę Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Reklama
(0)
Komentarze