Zaloguj
Reklama

Pomoc dla Krzysia Węgrzyna - apel o wsparcie finansowe na skomplikowane leczenie chłopaka

Autorzy: Redakcja Medforum
Krzysztof Węgrzyn
Fot. Medforum
Krzysztof Węgrzyn
(4)

Nazywam się Jolanta Węgrzyn. Jestem mamą osiemnastoletniego chłopca Krzysia. Mieszkamy w Grojcu koło Oświęcimia. Mój syn urodził się z naczyniakiem jamistym twarzy, języka i wargi dolnej. Syn w dzieciństwie był kilkakrotnie operowany w szpitalu w Krakowie. Niestety naczyniak rozrasta się i w chwili obecnej utrudnia pełne zamykanie ust, powoduje problemy w rozwoju mowy, prowadzi do licznych, trudno leczących się infekcji oraz powoduje trudności z oddychaniem podczas snu, co w przyszłości może zagrażać życiu.

Reklama

Obecnie nie ma w Polsce lekarza, który podjąłby się leczenia mojego syna. To rzadkie na skalę światową schorzenie wymaga bardzo skomplikowanego leczenia. Przy pomocy życzliwej osoby udało mi się znaleźć klinikę w Niemczech (Zentrum fur Vasculare Maltformationen in Eberswalde), w której do zespołu lekarzy należy uznawany na całym świecie lekarz prof. Milton Waner z Birthmark Institut w Nowym Jorku. Po wstępnej konsultacji medycznej prof. Waner chce podjąć się leczenia mojego syna.

Leczenie planowo ma trwać około 3 lata i składać się na nie będzie około 6 – 7 operacji. Całkowite koszty leczenia nie są jeszcze znane ale wstępnie szacowane są na 400.000 – 500.000 złotych. Dla mojego syna te operacje są szansą na normalne życie, na życie w ogóle, któremu w chwili obecnej zagraża rozrastający się naczyniak.

Bardzo proszę o wsparcie finansowe gdyż sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tak kosztownego leczenia. Z góry bardzo dziękujemy wszystkim życzliwym nam ludziom.

Wpłat można dokonywać na konto:

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Nr konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003

Tytułem: Na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Węgrzyna

Reklama
(4)
Komentarze