Zaloguj
Reklama

Pomoc dla Filipka Kubisia z Katowic

Współautorzy: zdjęcia: Fundacja Iskierka
pomoc, dla, filipka
Fot. medforum
pomoc, dla, filipka
(5)

Każdy z nas może pomóc małemu Filipkowi z Katowic, który cierpi na bardzo ciężką chorobę nowotworową. U chłopczyka w listopadzie br. pojawił się gwałtowny nawrót choroby i Filipek walczy teraz o życie. Wraz z rodzicami Filipka i Fundacją Iskierka zwracamy się do wszystkich, którzy chcą i mogą zaoferować pomoc i wsparcie finansowe na leczenie.

Reklama

Oto informacja od rodziców chłopca do wszystkich, którzy mogą pomóc:

"Jesteśmy rodzicami Filipka. Nasz Skarb ma 5 lat i 6 miesięcy. Dzień 27.07.2010 zapamiętamy do końca życia. Tego dnia Filip trafił do Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii.


Jakiś czas wcześniej Filipek zaczął się skarżyć na różnego rodzaju dolegliwości. Przede wszystkim powtarzały się bóle prawej nogi, bóle brzuszka. Biegaliśmy od lekarza do lekarza. W końcu trafiliśmy do szpitala gdzie w ciągu kilku dni wykonano wszystkie badania, stawiając diagnozę: NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny - czyli bardzo groźny nowotwór złośliwy nazywany też nerwiakiem płodowym.

Stwierdzono liczne przerzuty, m.in. do węzłów chłonnych, jamy brzusznej, klatki piersiowej. Rozpoczęła się walka o życie naszego synka.

 Filipek przeszedł 12 cykli chemioterapii, skomplikowany zabieg chirurgiczny, autologiczny przeszczep szpiku kostnego, radioterapię oraz 6 cykli chemioterapii podtrzymującej. Całość leczenia trwała prawie
dwa lata. Niestety, na początku listopada 2012 roku nastąpił gwałtowny nawrót choroby.
Leczenie jest w fazie badań klinicznych w związku z tym Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje kosztów terapii.

Sami musimy uzbierać całą kwotę. To jedyna szansa dla Filipka. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do wszystkich, którzy chcą i mogą zaoferować nam pomoc i wsparcie finansowe. Wraz z Fundacją ISKIERKA, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową założyliśmy subkonto dla Filipka, na którym będą gromadzone środki finansowe.


Szansa na ratowanie życia naszego synka to wyjazd do Niemiec, do Kliniki w Greifswald, gdzie aktualnie prowadzony jest nowatorski projekt leczenia dzieci z Neuroblastomą wysokiego ryzyka eksperymentalną metodą przeciwciał monoklonalnych anty-GD2. To leczenie tzw. choroby resztkowej, które zmniejsza prawdopodobieństwo."

Strona Fundacji iskierka: http://www.fundacjaiskierka.pl/

 

Wpłat można dokonywać na poniższy nr konta:

ING Bank Śląski: nr konta: 30 1050 1588 1000 0023 0342 1412
koniecznie z dopiskiem „Dla Filipka Kubisia”

wpłaty zagraniczne:
ING Bank Śląski Oddział w Zabrzu, ul. Wolności 305, 41-800 Zabrze, Polska
wpłaty w PLN: IBAN: PL16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 BIC (SWIFT): INGBPLPW
wpłaty w EURO: IBAN: PL38 1050 1588 1000 0023 1106 1085 BIC (SWIFT): INGBPLPW
koniecznie z dopiskiem „Dla Filipka Kubisia”

Do artykułu dołączamy również Pismo z Fundacji Iskierka dotyczące pomocy dla Filipka. Aby zobaczyć pismo kliknij [tutaj]

Reklama
(5)
Komentarze