Zaloguj
Reklama

Nowe - bezpłatne poradniki dla osób z chorobą nowotworową

Autorzy: Informacja prasowa: PRIMoPRo
Książka i okulary
Fot. medforum
Książka i okulary
(5)

Fundacja „Tam i z powrotem” z powodzeniem prowadzi akcję wydawniczą „Razem zwyciężymy raka!”

Reklama

Celem akcji wydawniczej jest dostarczenie zainteresowanym – chorym i ich rodzinom – rzetelnej, fachowej wiedzy prezentowanej w zrozumiały i przystępny sposób. Poradniki są bezpłatnie dystrybuowane w wersji papierowej w ośrodkach onkologicznych, szpitalach, przychodniach czy w poradniach specjalistycznych w całej Polsce

„Obserwujemy niepokojące zjawisko braku podstawowej informacji o jednostkach chorobowych, jak również postępującej dezinformacji publikowanej w Internecie. Niezbędna jest zmiana wyłącznie negatywnego postrzegania chorób nowotworowych w społeczeństwie – negatywne skojarzenia powodują odrzucenie problemu i zaniechanie udziału w badaniach przesiewowych oraz pomijanie konieczności zgłaszania się do lekarzy w chwili występowania wczesnych objawów, a także nieprawidłowe zachowania i tryb życia podczas leczenia chorób nowotworowych” – podkreśla Prezes Fundacji Tam i z Powrotem – Antoni Rodowicz.

Dzięki wsparciu darczyńców, Fundacja do tej pory wydała i dostarczyła zainteresowanym ponad 200 tysięcy egzemplarzy poradników. Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania. Taki odbiór pokazuje również, jak bardzo ważne jest wsparcie przez sponsorów i partnerów tej inicjatywy”.
 
Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej (PTOK) objęło akcję „Razem zwyciężymy raka!” Honorowym Patronatem. Wsparcie tej inicjatywy przez wybitnych specjalistów zrzeszonych w PTOK jest ogromnym wyróżnieniem i stanowi potwierdzenie rzetelności oraz wiarygodności poradników. 

Pełna lista miejsc, w których można znaleźć papierową wersję poradników dostępna jest na stronie internetowej Fundacji.

Reklama
(5)
Komentarze