Serwisy Medforum
Reklama

Dieta a nowotwory

Dieta a nowotwory
Fot. medforum
(5)

Ograniczenie spożycia węglowodanów chroni przed rakiem.

Procesy życiowe i rozwój komórek nowotworowych w silny stopniu zależy od poziomu glukozy. Gerald Krystal z Centrum Badań nad Rakiem Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver (Kanada) i współpracownicy poddali niedawno badaniom myszy laboratoryjne z wszczepionymi guzami pochodzącymi od gryzoni i od ludzi. Część zwierząt otrzymywała specjalnie zaprojektowaną dietę – zawierała ona mnie węglowodanów i tłuszczy przy większej podaży białek.

Jak podano w wydaniu czasopisma „Cancer Research” z 1 lipca, tempo wzrostu guzów nowotworowych okazało się być mniejsze u myszy karmionych w opisany sposób. Takie gryzonie żyły też wyraźnie dłużej niż zwierzęta żywione w sposób „tradycyjny”. Działo się tak pomimo tego, że obydwie grupy myszy charakteryzowały się takimi samymi przeciętnymi wartościami masy ciała.

Uzyskane przez naukowców wyniki wskazują, że dieta uboga w węglowodany sprzyja nie tylko utrzymaniu właściwej wagi, ale również hamuje rozwój nowotworów.

(5)

Autor/autorzy opracowania:

Źródło tekstu:

 • Cancer Research 71(13); 4484–93

Adres www źródła:

Reklama

Komentarze

  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
 • Dieta a nowotwory
  04-02-2012 12:05:10

  Przeczytaj komentowany artykuł: Dieta a nowotwory

  Witam wszystkich,
  poniżej wklejam część emaila, który wysłałem do osoby z chorym na nowotwór członkiem rodziny.

  "Strony internetowe, gdzie można przeczytać istotne informacje dot. nowotworów.
  www.alkalizeforhealth.net/ - znakomite opracowanie
  www.primanatura.pl/dieta-dr-budwig-jak-dziala/
  Dodatkowo polecam książkę W.Lutz " Życie bez pieczywa" - świetna pozycja.
  Krótko napiszę, co wiadomo bardziej lub mniej powszechnie o nowotworach.
  1. Glukoza dostarcza energii komórkom nowotworowym." Antyrak. Nowy styl życia "- David Servan-Schreiber
  2. Większe szanse przeżycia mają osoby biorące leki hamujące stany zapalne np. Acard. Wtedy nowotwór daje później przerzuty."Antyrak. Nowy styl życia "- David Servan-Schreiber
  3. Złoto koloidalne stabilizuje błony komórkowe, nie wykazuje efektów ubocznych, działa przeciwzapalnie, daje dobre efekty w terapii nowotworów.
  www.vinsvin.com.pl/nanotechnologia.html
  au100.pl/Historia-Leczenia-Zlotem.html
  Niestety z ubolewaniem stwierdzam, że temat złota koloidalnego jest nieobecny w polskiej medycynie. Sam śledzę go od wielu lat.
  4. Tlenek azotu niszczy komórki nowotworowe i bakterie. Powoduje rozszerzenie naczyń. Organizm uwalnia go w czasie orgazmu, w olbrzymiej ilości w sepsie ( organizm chce wyeliminować zakażenie krwi, produkuje duże ilości tlenku azotu i dlatego dochodzi do spadku ciśnienia tętniczego) oraz u osób z chorobą wieńcową, gdy biorą np. nitroglicerynę pod język. John Emsland " Galeria cząsteczek".
  5. Rekiny nie zapadają na nowotwory. Zaleca się spożywanie chrząstki, oleju z rekina przypisując to działaniu rybich tłuszczów. Moim zdaniem przyczyna jest inna . Rekiny nie chorują na nowotwory ponieważ stężenie mocznika w ich organizmie jest wysokie. Rekiny pobierają wodę przez skórę ze słonego morza dzięki zagęszczaniu w tkankach właśnie mocznika. B. Siergiejew " Zajmująca fizjologia" .
  Stąd może wynikać skuteczność urynoterapii.
  www.papilot.pl/medycyna/2523/Urynoterapia-niekonwencjonalna-metoda-leczenia.html
  6. Potwierdzeniem zależności nowotworów od glukozy może być obserwacja, że głodówka zwiększa skuteczność chemioterapii.
  kopalniawiedzy.pl/chemioterapia-glodowka-post-cykl-skutki-uboczne-etopozyd-cytostatyk-Valter-Longo,4583
  W zrozumieniu epidemii nowotworów pomoże podejście paleoantropologiczne. Nasze geny są z paleocenu, natomiast tryb życia bardzo współczesny.
  Człowiek pierwotny powstał w Afryce (hypertermia) ok. 2,5 mln lat temu, gdzie było dużo słońca, wykonywał prace tępymi narzędziami, nie korzystał z paliw kopalnych, udomowionych zwierząt,więc wydatek energetyczny był olbrzymi, skóra funkcjonowała jako "trzecia nerka". Krążenie krwi i limfy!!! było intensywniejsze niż obecnie ( schylanie się, praca w polu, częste karmienie, brak biustonoszy sprzyjały zapobieganiu nowotworom piersi).

  "Restrictive clothing prevents the flow of blood and lymph. Wearing a bra to prevent sagging breasts actually weakens the muscles and connective tissue helping to create sagging breasts. The free movement of the breasts during walking and exercise helps to pump lymph through the breast tissue.
  Hours in a Bra Per Day*** Chance of Breast Cancer***
  24 75.00% (3 out of 4)
  >12 (but not to bed) 14.28% (1 out of 7)

Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/dziewczyna_lekarz_szczepienie_strzykawka_zatrzyk_rekawiczki_panthermedia_5844309_cr-W300H200.jpgFot. PantherstockSzczepienia przeciwko ospie wietrznej...
Od pewnego czasu przypuszczano, że podawane dzieciom szczepionki...