Zaloguj
Reklama

Przepis na smaczną antyrakową przystawkę

Autor/autorzy opracowania:

Bibliografia:

Tse.Ch.: Kuchnia antyrakowe. Dieta profilaktyczna, 237 przepisów, Wydawnictwo Esprit Kraków 2011
M.Hamm.: Stop dla raka. Lepiej zapobiegać niż leczyć, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2010


Przepis na smaczną antyrakową przystawkę
Fot. Pantherstock
(0)
Przepis na smaczną antyrakową przystawkę
Reklama

Odpowiedni dobór składników spożywczych podczas przygotowywania codziennych posiłków może mieć kluczową rolę w prewencji chorób nowotworowych. Posiłki, aby dostarczały związków chroniących przed rakiem, wcale nie muszą być skomplikowane. Warto skorzystać z przepisów na antyrakowe przystawki i smacznie cieszyć się zdrowiem!

 

Przepis na smaczną antyrakową przystawkę - Objawy i przebieg

BAKŁAŻAN W POMIDORACH

Składniki dla 4 osób :
 

  • 4 bakłażany
  • 4 pomidory
  • 2 ząbki czosnku
  • natka pietruszki
  • oliwa z oliwek
  • sól i pieprz


Bakłażany umyć i przeciąć wzdłuż (nie obierać ze skórki). Miąższ ponacinać i posolić, a następnie położyć na kratce grillowej miąższem do dołu i pozostawić na ok. 25-30 minut do odcieknięcia. W tym czasie przygotować sos z pomidorów. Dokładnie ponaciskać bakłażany, tak aby wyciekło z nich jeszcze więcej wody, a następnie na odrobinie oliwy obsmażyć je z obydwu stron na patelni. Posiekać natkę pietruszki i skroić bardzo drobno czosnek. Następnie na każdy kawałek bakłażana nałożyć około jedną łyżkę sosu pomidorowego, posypać natką pietruszki i czosnkiem. Smacznego!

Pomidor - źródło karotenoidów, głównie likopenu (aby zwiększyć przyswajalność tego związku przez organizm zaleca się poddawać pomidory obróbce termicznej wraz z oliwą z oliwek).

Bakłażan - zawiera sporo błonnika pokarmowego, bogaty w wapń, potas i magnez jest niskokaloryczny. Odgrywa istotną rolę w prewencji chorób nowotworowych przewodu pokarmowego. 

Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze