Serwisy Medforum

Reklama

Forum: Mężczyzna - zdrowie i kondycja

(3)

Grupa dla wszystkich mężczyzn dbających o zdrowie i dobrą kondycję.

Temat: Problem z rankami na penisie (3)

• Początkująca
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów
    20.04.2013 10:08:14

Witam,
    Ponad rok temu na penisie mojego męża po stosunku zaczęły pojawiać się takie małe piekące ranki. Poszedł do lekarza ten przypisał mu i mnie antybiotyk. Ranki się zagoiły ale po miesiącu znowu ten sam problem. Potem zaczęły pojawiać się tez w momencie kiedy nie było współżycia. Był u chyba czterech dermatologów. Zapisywali mu maści. Jeden nawet go leczył na opryszczkę. W końcu pobrano część naskórka i zrobiona badanie histopatologiczne. Wynik: Ogniskowy rozrost nabłonka płaskiego z cechami infekcji HPV, z niewielkiego stopnia atypią - papulosis bowenoidalis?
    Lekarz stwierdził wtedy że jedyną opcją leczenia jest wymrażanie. Mąż długo nie mógł się przekonać do tego i poszedł do innego dermatologa, który stwierdził że tu nie ma co wymrażać, że to są zmiany otarciowe, zalecił stosowanie środków nawilżających w trakcie stosunku i dał maść. Jednak problem dalej się pojawia. Ranki są tylko w jednym miejscu. Ja byłam badana kilkukrotnie ginekologicznie. Cytologia nic nie wykazała. Nie wiemy już co robić. A do tego staramy się o dziecko. Proszę o jakąś rade

• Ekspert na forum
    20.04.2013 11:40:46

Bowenoid papulosis jest wywoływana przez infekcję wirusem HPV. W części przypadków zmiany ulegają samoistnej regresji, w innej części potrzebne jest wymrażanie lub usunięcie laserowe tych zmian.

T.Markowski - lekarz
    Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

• 20.04.2013 13:44:56

Lekarz dermatolog stwierdził że tam nie ma co wymrażać. Tyle ze ranki co raz się odnawiają, najczęściej po stosunku, i mąż potrzebuje prawie miesiąca przerwy żeby się zaleczyło.

Zobacz inne dyskusje

• yoshi
    Witam mam brata który ma 16 lat i ma dosc duze rozstepy na plecach mniej wiecej na srodku...
  • Witam, mam następujący problem:Na penisie pojawiła mi się napuchnięta...
  • kirzenska
    Wątek: Wasze hobby
    Piszcie czym najchetniej się zajmujecie w wolnym czasie?
  • Pytanie mam takie bo trudno mi odpowiedzieć samej. Problem polega na tym ze moj były...
  • Polecamy

http://static2.medforum.pl/cache/logos/pe0069007_mezczyzni_kobieta_mikroskop_ojoimages_cr-W300H200.jpgFot. ojoimagesNowoczesna rehabilitacja w chorobach...
    Rehabilitacja jest szczególnie ważna w przypadku...
    Twoja sugestia